Aylık Değerlendirme Toplantısında Kurum Amirleri,Okul Müdürleri ve Muhtarlar Biraraya Geldi.
 
 
 
        İlçemizde, genel durum,  asayiş, eğitim, iş yürütümü konularında düzenli olarak yapılan toplantılar, hem sorunların dile getirildiği hem de çözüm noktasında kurum amirleriyle birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilen birleşimler şeklinde devam etmektedir.
 
      Bu ayki toplantıda; özellikle okullarımızda uyuşturucuyla mücadele ve öğrencilerimizin internet kafelerde bilgisayar başında ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması konuları gündeme alındı. İlçemizdeki eğitim kurumları güzergahı ile yakın çevresindeki internet kafeler, oyun salonlarının denetimlerinin artırılması, öğrencilerin yasadışı, örgütsel ve ideolojik faaliyetlerin etkilerinden uzak tutulmasına yönelik değerlendirmeler yapıldı.
 
        Ayrıca; alkol,  zararlı madde ve uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığında en önemli risk gurubunun örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki 12-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlerimizin oluşturduğu, bu bakımdan onların bütün zararlı alışkanlıklardan korunması ve sağlıklı yaşama bilinci kazandırılmasında en büyük görevin eğitim kurumlarına düştüğü, bu kapsamda yürütülecek çalışmalar ve alınacak önlemlerde okul müdürleri, öğretmenler ve ailelerin iş birliğinin hayati öneme sahip olduğu vurgulandı.