Kaymakamımız Değerlendirme Toplantısı Yaptı
 
           İlçemiz Kaymakamı Sayın Tolga TOĞAN, bu ayki değerlendirme toplantısını kurum amirleri, muhtarlar, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları ile yaptı.
 
     Öncelikle kurum amirlerinden gündeme dair çalışmalar hakkında bilgi olarak kurumlar arası diyaloğun en üst sevide olması gerektiğini, kurumların çalışmasında vatandaşın memnuniyetinin dikkate alınarak iş ve işlemlerinin seri yapılması ve vatandaşa yol gösterilmesi konusunda kurum amirlerini talimatlandırdı. Muhtarlara hitaben de bir konuşma yapan Kaymakamımız ‘‘ İlçemiz mahallelerinde var olan sorun ve sıkıntıları çözümü için kamu hizmetleri yoğun bir şekilde devam etmektedir. Mahallelerimizde yönetici konumundaki muhtarlarımızın, kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı yürütülmesi, toplumun huzur ve güvenliğini sağlanması noktasında önemli görevleri vardır. Özellikle asayişin ve güvenliğin tesisinde muhtarlarımızın hassas olmaları bu konuda bizlerle ve ilgili kurumlarımızla devamlı irtibat halinde olmalarını bekliyoruz. Bu yaptığımız değerlendirme toplantılarının bir başka amacı ise devam eden kamu hizmetlerini görüşmek ve bunlarla ilgili fikir alışverişinde bulunmaktır. Etkin ve çözüme yönelik kararlar alıp bu kararların uygulanmasında sağlam bir iradeyle yapılması gerekenleri irdeleyeceğiz. Sizlerin  de bizden talepleri, istekleri, eleştirileri varsa doğrudan ifade edilmesi, kayda alınması ve gereğinin yapılması sağlanacaktır’ ’dedi.
 
        Son olarak ,okul çağına gelmiş fakat okula gönderilmeyen çocukların okutulması konusunda vurgulamalar yapan Kaymakamımız ‘’Okul müdürlerimizden üst düzey performans bekliyor ve istiyoruz. Çocukların aileleri görüşülecek ve ikna edilecek. Okul aile birliği başkanlarımızdan ve muhtarlarımızdan da bu sorunun çözüm noktasında destek bekliyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Okula gönderilmemesinin hiçbir mazereti olamaz. Eksik ve her ne varsa ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Kaymakamlık olarak gereken bütün yardımları yapmaya hazırız ‘’ diye konuştu.