Kaymakamımız Tolga TOĞAN , Daire Amirleri ve Muhtarlarla Buluştu
 
        Kaymakamımız Tolga TOĞAN, muhtarların taleplerini değerlendirmeye ve kurumlar arasındaki diyaloğun artırılmasına yönelik ilçede görev yapan tüm kurum müdürleri, bir kısım mahalle muhtarları ve okul müdürleri ile bir araya geldi. Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan toplantıya Tokluca, Kabahıdır, Develi, Çiçekliyurt, Topyolu, Batıçanakçı, Yeşildallı ve Körtepe Mahalle Muhtarları ve bu mahallelerde bulunan okul müdürleri de katıldı.
 
        Muhtarlarımızın sorun ve taleplerini dinleyen ve ilgili kurum müdürleriyle anında çözüm noktasında değerlendirmeler yapan Kaymakamımız,’’ İlk olarak 16 Nisan’da yapılan referandumda vatandaşlarımızın huzur içerisinde sandıklarına gidip oylarını kullandıkları, bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması dolayısıyla süreci hassasiyetle atlattığımız için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyetle işimizin başında olacağımızın ve vatandaşa hizmet noktasında kapılarımızı sonuna kadar açık tutacağımızın bilinmesini istiyorum’’ dedi.
 
        Kaymakamımız, İlçenin genel asayiş durumu ve özellikle uyuşturucu ile mücadele konusunda önemli uyarılar yaparak, gençleri zehirleyen uyuşturucunun her türlüsü ile dört koldan ve kararlı bir mücadele verilmesi gerektiğini, bu noktada muhtarlarımız vatandaşlarla ve okul müdürleriyle sürekli diyalog halinde ve iletişim kanallarını açık tutarak etkin bir çalışma ortaya koymalarını gerektiğini vurguladı.
 
        Ayrıca kız çocuklarının okutulması konusuna değinen Kaymakamımız, İlköğretim çağında olduğu halde okula gönderilmeyen çocukları kazandırmak adına çalışmalar yürütülmesinin elzem olduğu, özellikle kız çocuklarının okutulması konusunda muhtarların ailelerle ilgili kurumlarla iletişim halinde olmaları, okul müdürlerimizin de konuyu dikkatle takip etmeleri gerektiğini ifade etti.
 
        Karşılıklı fikir alışverişinin ardından bu tür genel değerlendirme toplantılarının sık sık yapılacağını belirterek toplantıya son verildi.